BİR TABLET BAĞIŞLA, EĞİTİMİN KALBİNE DOKUN!

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Bağışı Kampanyası

GEREKÇE VE AMAÇ

COVİD-19 Pandemisi nedeniyle zor bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nda öğrencilerimiz Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından “Eba Sistemi” üzerinden online olarak uzaktan eğitime tâbi tutulmaktadır.

Ekonomik nedenlerden dolayı tablet ya da bilgisayar sahibi olamayan öğrencilerimiz Eba Sistemi’nden yararlanamamaktadır. Tablet bağışı kampanyamızın amacı, bu öğrencilerimize tablet temin ederek eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaktır.

Bu amaçla Yeşilyurt Belediyesi olarak Yeşilyurt Kaymakamlığının desteğiyle “Bir Tablet Bağışla, Eğitimin Kalbine Dokun!” sloganı altında, hayırsever vatandaşlarımızın desteğini hedefleyen bir kampanya başlattık. Hedefimiz Yeşilyurt sınırları içinde tabletsiz öğrenci kalmamasıdır.

UYGULAMA

  • Yeşilyurt Kaymakamlığı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Eba Sistemi’nden yararlanamayan öğrencileri tespit ederek Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bildirecektir.
  • Kurulacak Durum Değerlendirme Komisyonu bu öğrencilerin ekonomik durumlarını değerlendirecek ve ekonomik yetersizlik nedeniyle tablet alamayan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tespit edilecektir.
  • Yeşilyurt Belediyesi web sitesi (www.yesilyurt.bel.tr) üzerinde oluşturulacak link üzerinden istek ve bağış başvuruları alınacaktır. Tablet isteyen öğrenciler “Tablet İstiyorum” butonuna, tablet bağışlacak vatandaşlarımız ise “Tablet Bağışlayacağım” butonuna tıklayarak istenen bilgileri dolduracaktır.
  • Böylece oluşturulan talep ve bağış havuzları, Kampanya Yürütme Komisyonu tarafından takip edilecektir.
  • Kampanya sonunda, Yeşilyurt Kaymakamlığı ve Belediyemiz tarafından düzenlenecek bir dağıtım organizasyonuyla, toplanan tabletler sahiplerine ulaştırılacaktır.
  • Kampanya, 30 Ekim 2020 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.